DATY I GODZINY WYJAZDU NA POSZCZEGÓLNE TURNUSY KOLONII - „WAKACYJNE WARSZTATY ODKRYWCÓW NATURY" LATO 2017

p1030493.jpg

Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy dokładne daty i godziny zbiórek oraz przyjazdów dzieci w ramach Wakacyjnych Warsztatów Odkrywców Natury.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi w celu uniknięcia spóźnienia :)
Poniżej znajduje się lista rzeczy niezbędnych koloniście.

Kolonie ekologiczne w Zawoi (30.06.2017 r. – 13.07.2017 r.)

· Zbiórka: w holu przy poczekalni na Dworcu Głównym PKP w Szczecinie o godz. 1820

·  WYJAZD: 1920

·  Przyjazd do Suchej Beskidzkiej o godzinie 706 następnie podróż autokarem do Zawoi do Domu Wypoczynkowego „Wiktoria”

·  POWRÓT: 13.07.2017 r. -  przyjazd o godzinie 905pociąg relacji Zakopane - Szczecin. Prosimy o odbiór dzieci z peronu.

Kolonie ekologiczne w Białce Tatrzańskiej (15.07.2017 r. -28.07.2017 r.)

· Zbiórka: 1820 w holu przy poczekalni na Dworcu Głównym PKP w Szczecinie 15.07.2017 r.

· WYJAZD: 1920

· PRZYJAZD: do Nowego Targu o godzinie 823  następnie podróż autokarem z Nowego Targu do Białki Tatrzańskiej do Domu Wypoczynkowego „Pod Tatrami”.

· POWRÓT: 28.07.2017 r. przyjazd o godz. 934 na Dworzec Główny PKP, pociąg relacji Przemyśl- Szczecin). Prosimy o odbiór dzieci z peronu.

Ze względu na brak wolnych miejsc w pociągu na linii Nowy Targ – Szczecin w dniu 28.07.2017 r., powrót odbędzie się w następujący sposób: z Białki Tatrzańskiej z Domu Wypoczynkowego „Pod Tatrami” do Dworca Głównego w Krakowie, następnie z Krakowa do Szczecina pociągiem PKP. Prosimy o przyniesienie 10 zł na dworzec w dzień wyjazdu lub o wcześniejsze wpłacanie w siedzibie LOP Okręg w Szczecinie lub na konto bankowe
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Szczecinie 77 2030 0045 1110 0000 0054 8030, jest to opłata za autokar z Białki Tatrzańskiej do Krakowa. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, niestety jest ona niezależna od nas, a zależy nam na jak najbardziej komfortowym transporcie dzieci.

Prosimy, aby dzieciom jadącym do Zawoi i Białki Tatrzańskiej nie pakować na drogę gazowanych napojów i chipsów, aby uniknąć problemów żołądkowych, a dzieciom cierpiącym na chorobę lokomocyjną podać Lokomotiv na 24 godziny przed wyjazdem.

Prosimy o przyniesienie na dworzec w dzień wyjazdu 5 zł na zieloną czapeczkę LOP (dzieci, które już wcześniej z nami jeździły i zakupiły czapeczki prosimy o ich zabranie).

W co powinien być wyposażony każdy kolonista:

1. Ważna legitymacja szkolna z wpisanym nr PESEL – prosimy, aby była na wierzchu, ponieważ wychowawcy na dworcu mogą zbierać wszystkie legitymacje, w razie jej braku rodzice muszą pokryć dodatkowe koszty całego biletu.

2. Duży plecak lub torba turystyczna (zamiast ciężkiej walizki) – prosimy, aby bagaż nie był większy od dziecka :-)

3. Mały plecak na wędrówki (wielkość, która pomieści kurtkę, ciepłą bluzę, prowiant i napój).

4. Krem z filtrem UV.

5. Peleryna przeciwdeszczowa.

6. Wygodna odzież dostosowana do warunków pogodowych panujących w górach - na ciepłe i chłodniejsze dni.

7. Wygodne obuwie z twardą podeszwą - na górskie wędrówki.

8. Tenisówki, klapki.

9. Strój kąpielowy/kąpielówki.

10. Ręcznik.

Prosimy, aby nie dawać dzieciom zbyt wartościowych rzeczy na kolonię. Kieszonkowe proszę przekazać wychowawcy przed podróżą (w kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka, rozmienione po 10/20 zł).

Wszystkie leki muszą trafić do pielęgniarki - opisane wraz z informacją o zaleceniach dotyczących podawania.