Domki dla owadów w "Pentliczku"

domki_pp3_s.jpg

Zawsze chętnie dzielimy się działalnością naszych Kół LOP w szkołach i przedszkolach, pracą Opiekunów i zaangażowaniem ich podopiecznych oraz efektami połączenia sił i pomysłów. Dziś mamy przyjemność pochwalić się akcją zorganizowaną w Przedszkolu Publicznym nr 3 "Pentliczek" w Szczecinie.

W "Pentliczku", pod nadzorem Pani Renaty Wiśniewskiej - Opiekunki Przedszkolnego Koła LOP, zorganizowano konkurs rodzinny pt. "Domki dla owadów". Nasi młodziutcy przyjaciele przyrody wraz ze swoimi rodzicami wykonali 32 hoteliki dla owadów. Wszystkie prace były niezwykłe i piękne, a wyłonić zwycięzcę, jak mówi nam Pani Renata, było naprawdę niełatwo, dlatego komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Cieszymy się, że dzieci z tak dużym zaangażowaniem przystąpiły do konkursu i razem z rodzicami włożyli tyle serca i pracy w wykonanie domków oraz że mogliśmy przekazać część nagród za takie wspaniałe dzieła.

Hoteliki, które wykonały dzieli trafią do Lasów Miejskich i będą służyć owadom w naszym mieście.

Serdecznie gratulujemy wszystkim maluchom i rodzicom. Dziękujemy także dyrekcji Przedszkola Publicznego nr 3 za przychylność dla akcji ekologicznych, a przede wszystkim Pani Renacie Wiśniewskiej za nieustające wysiłki w zaszczepianiu miłości do przyrody w najmłodszych serduszkach. Zapraszamy na nasz profil na facebooku, można obejrzeć tam prace konkursowe wykonane przez podopiecznych PP nr 3. Galeria tutaj.

Zachęcamy Opiekunów Szkolnych i Przedszkolnych Kół LOP do przesyłania na informacji, co tam się u Was dzieje - będziemy chwalić! ;)