Działalność - Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie - Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w 2009 roku

Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie na dzień 31.12.2009 zrzeszał 9.000 członków ogółem w 205 kołach, w tym:

* 8.609 młodzieży skupionej w 180 kołach
* 391 osoby dorosłe skupione w 25 kołach
* 22 członków wspierających
* 22 Oddziały terenowe LOP

Bogaty program edukacji ekologicznej na 2009 rok obejmował liczne konkursy przyrodnicze o zasięgu wojewódzkim, takie jak: "Mój las"- XXII Edycja, " Najaktywniejsze Szkolne Koło LOP 2008/09 - zmieniaj świat razem z nami", "Żyj z przyrodą w zgodzie"- VII Edycja, "Najlepsza praca magisterska o tematyce przyrodniczej" 2008/09- VI Edycja oraz "Z Naturą 2000 za Pan Brat" etap wojewódzki i ogólnopolski.
Spośród organizowanych konkursów należy wyróżnić następujące:
MÓJ LAS
Konkurs "Mój las" cieszył sie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, nadesłanych zostało 120 prac, wyróżniających się dużą oryginalnością, estetyką i wysoką wartością merytoryczną. Wśród laureatów znaleźli się:
- W I kategorii kl. I - III, dla dzieci szkół podstawowych

I miejsce:
Agata Salamon, Sandra Jarochowicz - kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie
Opiekun pracy: Urszula Zajda

- W II kategorii kl. IV - VI, dla dzieci szkół podstawowych:
I miejsce:
Anna Wojciechowska i Oliwer Włodarczyk - kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie
Opiekun pracy: Katarzyna Wojciechowska.
Praca zdobyła wyróżnienie w II etapie konkursu na szczeblu centralnym prowadzonym przez Zarząd Główny SITLiD w Warszawie.

- W III kategorii dla młodzieży gimnazjalnej:
Agnieszka Wojs - kl. II z Gimnazjum nr 6 w Szczecinie
Opiekun pracy: Zofia Sokołowska
Praca zdobyła III miejsce w II etapie konkursu na szczeblu centralnym prowadzonym przez Zarząd Główny SITLiD w Warszawie.

- W IV kategorii dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych komisja nie przyznała pierwszego miejsca.
II miejsce:
Kamila Pieńczakowska kl. I z Zespołu Szkół w Łobzie
Opiekun pracy: Jolanta Abramowska
Laureaci konkursu na szczeblu wojewódzkim otrzymali cenne nagrody rzeczowe i książkowe. Opiekunom prac zostały wręczone cenne pozycje przyrodnicze. Głównym sponsorem nagród był WFOŚ i GW w Szczecinie.

Galeria:
Mój las