FINAŁ IV EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO "WALORY PRZYRODNICZE GMINY GRYFINO"

Świat zmierza ku zagładzie. Każdego dnia wiele gatunków roślin i zwierząt bezpowrotnie znika z "niebieskiej planety". Konsekwencją działalności człowieka jest śmierć bezbronnych istnień. Należy jednak mieć nadzieję, że świadomość ludzi w końcu się rozwinie, a ich czyny pozwolą na odrodzenie prawdziwego, pięknego oblicza Ziemi. Nadzieja umiera ostatnia...

21 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie 4. edycji konkursu plastycznego pt.: "Walory przyrodnicze gminy Gryfino", który w tym roku odbywał się pod hasłem "Ptaki chronione w Twojej okolicy". W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele samorządów: gminnego i powiatowego, działacze Ligi Ochrony Przyrody w okręgu zachodniopomorskim, dyrektorzy szkół na terenie gminy, opiekunowie szkolnych kół Ligi Ochrony Przyrody, a także laureaci konkursu. Zwycięzców wyłoniono w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe ( klasy I - III), szkoły podstawowe (IV - VI), gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie przedstawili zebranym wykonane przez siebie fotoreportaże biorące udział w gminnym konkursie "Drugie dno H2O". Odbyły się ciekawe lekcje o wodach w Gryfinie i okolicy. Całość zaś została uwieńczona poczęstunkiem wykonanym przez uczniów Technikum Gastronomicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.
Piękno lotu, szum skrzydeł, świergot wypełniający powietrze - czy to musi się kiedyś skończyć? Jeśli człowiek nie odkryje w sobie misji ratowania przyrody - niewątpliwie tak. Starajmy się więc, by piękno świata ptaków rozkwitało, by cud życia, zadziwiający ludzi od zarania dziejów, przenikał się ze światem ludzi, nadając mu nowy wymiar. Marzenie o czymś tak wspaniałym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.

Galeria:
FINAŁ IV EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO "WALORY PRZYRODNICZE GMINY GRYFINO"