Finał Konkursu "Ojczysta przyroda jest wokół nas - symbole odwagi i męstwa"

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
niepodlegla_s.jpg

W dniu 5 grudnia mieliśmy przyjemność zorganizować uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z okazji „100 lat Niepodległej” pt. „Ojczysta przyroda jest wokół nas – symbole odwagi i męstwa”. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy laureaci oraz wyróżnieni, którzy zaszczycili nas swoją obecnością razem z najbliższymi – rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Każdy z młodych artystów otrzymał biało-czerwone kotyliony oraz inne gadżety, promujące patriotyzm i naszą piękną polską przyrodę.
Na finał konkursu zostali zaproszeni też goście specjalni: Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pan Paweł Mirowski, przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Pan Oktawian Dudziak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 54 w Szczecinie Pani Iwona Bogus.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich zaproszonych gości i przybyłych osób przez Panią Danutę Chodyniecką – Wiceprezes LOP w Szczecinie, organizatora konkursu, Panią Ewę Dobrzycką – Dyrektor Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie, gospodarza imprezy oraz Pana Pawła Mirowskiego – Prezesa WFOŚiGW w Szczecinie, głównego sponsora. W podniosły nastrój, jaki towarzyszyć powinien spotkaniom zorganizowanym z okazji tak ważnej rocznicy jak odzyskanie niepodległości wprowadziła gości patriotyczna inscenizacja, przygotowana przez Szkołę Podstawową Nr 54. Uczniowie w skrócie przedstawili bogatą historię Polski i odśpiewali wzruszające pieśni towarzyszące walce o wolność. Po krótkiej lekcji historii goście mogli obejrzeć wystawę najlepszych prac zgłoszonych do konkursu. Laureaci oraz osoby wyróżnione, a także opiekunowie prac, otrzymali atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy z rąk gości specjalnych. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w trakcie tej wyjątkowej uroczystości. Dziękujemy za gościnę Dyrekcji Technikum Technologii Cyfrowych, oraz Pani Zofii Sokołowskiej i Grażynie Zacharewicz za zaangażowanie i pomoc przy organizacji wydarzenia. Dziękujemy również uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 54 oraz Paniom: Lidii Wasilewskiej i Barbarze Trybockiej-Bryle za przygotowanie niezwykle poruszającej oprawy artystycznej. Największe podziękowania kierujemy w stronę wszystkich uczestników konkursu, wyróżnionych i laureatów – Wasze zaangażowanie, wrażliwość i talent pozwoliły nam wszystkim poczuć przywiązanie do ojczystej przyrody.