Konferencja on-line „Dobre praktyki dla poprawy klimatu”

Liga Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie wraz z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zaprasza na konferencję na platformie e-learningowej ph. „Dobre praktyki dla poprawy klimatu”. Rejestracji prosimy dokonać poprzez internetowy system obsługi szkoleń ZCDN – nr formy: III/18.
Podajemy link umożliwiający uczestnictwo w wydarzeniu: https://zcdn.akademia.korbank.pl/mal-an2-m4y

Konferencja odbędzie się 26 października w godz. 14.00–16.00. W trakcie konferencji przewidziane są ciekawe wykłady, poruszające aspekty edukacji ekologicznej w zakresie zmian klimatu - tematu bardzo ważnego i wymagajacego uświadamiania na każdym etapie edukacji.

Program konferencji:
14:00–14:05 – Otwarcie konferencji – Urszula Pańka, dyrektorka ZCDN-u, Danuta Chodyniecka- wiceprezes LOP-u;
14:05–14:45 – Klimatyczne ABC, każde dziecko przedszkolne o tym wiedzieć chce – Renata Wiśniewska, ZCDN;
14:45–15:10 – Wzmocnienie edukacji ekologicznej w zakresie ochrony klimatu jako przykład realizacji celów zrównoważonego rozwoju – Agenda 2030 - Zdzisław Nowak, ZCDN;
15:10–15:40 – Prezentacja Pakietu metodycznego „Lekcje z klimatem” – przykłady dobrych praktyk – Małgorzata Majewska, ZCDN;
15:40–16:00 – Wystąpienie i podsumowanie konferencji –Małgorzata Majewska ZCDN, Danuta Chodyniecka, LOP.

Gorąco zapraszamy!