Konferencja "Myśl ekologicznie - oddychaj czystym powietrzem"

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

W dniu 25. października w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie mieliśmy przyjemność zorganizować konferencje przyrodniczą „Myśl ekologicznie – oddychaj czystym powietrzem”, której głównym celem było przedstawienie rodzajów zanieczyszczeń powietrza oraz źródła emisji tych substancji. Omówione zostały zagadnienia wpływu substancji zawartych w powietrzu na zdrowie ludzkie, podstawowe działania naprawcze oraz programy rządowe i samorządowe, a także codziennie nawyki służące poprawie jakości powietrza.

W trakcie konferencji przedstawiono trzy wykłady:

„Zanieczyszczenia powietrza, źródła ich powstawania oraz możliwości ograniczania”, „Myśl ekologicznie – oddychaj czystym powietrzem” oraz "Badanie stanu powietrza na terenie wokól szkoły. Projekt badawczy w praktyce szkolnej"

Zaproszeni goście, nauczyciele-Opiekunowie Kół LOP, leśnicy, edukatorzy ekologiczni i mieszkańcy naszego regionu zainteresowani tematem ochrony powietrza otrzymali zestaw materiałów konferencyjnych i edukacyjnych. Konferencję uświetniła krótka uroczystość wręczenia odznak honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego, które otrzymali nasi jedni z najbardziej aktywnych działaczy za zasługi dla Województwa Zachodniopomorskiego.

Wyróżnieni zostali:

Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego:

Pan: Marek Wilczewski

Srebrną Odznaka Gryfa Zachodniopomorskiego:

Pani: Lilianna Janeczek

Pan: Wojciech Pietrzak

Dziękujemy Panu Stanisławowi Wziątkowi, członkowi Zarządu Województwa oraz Panu Radnemu Ireneuszowi Rogowskiemu za obecność i uhonorowanie wyróżnionych osób.

Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i do zobaczenia następnym razem!

Konferencję dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście.