Konferencja "Walory przyrodnicze i zagrożenia Doliny Dolnej Odry"

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
zedolnaodra_site_logo.png

Już za niewiele ponad tydzień, w środę 27. września, odbędzie się konferencja przyrodnicza "Walory przyrodnicze i zagrożenia Doliny Dolnej Odry".

Liga Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie i PGE GiEK S.A. Zespół Elektrowni Dolna Odra od lat wspólnie dokładają starań, aby przybliżyć pracownikom elektrowni oraz osobom zaangażowanym w ochronę przyrody z okolic Gryfina różnorodne aspekty i sposoby ochrony środowiska, istotę potrzeby takich działań oraz korzyści z nich wynikających. Tematem tegorocznej konferencji będą wartości przyrodnicze Doliny Dolnej Odry, w tym także Parku Krajobrazowego "Dolina Dolnej Odry". Zagadnienia te zostaną ujęte w różnorodny sposób. Do współpracy zaprosiliśmy cenionych ekspertów, którzy wygłoszą specjalnie przygotowane na tę okazję wystąpienia:

"Przyroda Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry" - dr Karolina Bloom, Zespół Parków Krajobrazowych Dolina Dolnej Odry,

"Zrównoważona Turystyka w Parku Krajobrazowym Dolina Dolnej Odry" - mgr Igor Szakowski, Zespół Parków Krajobrazowych Dolina Dolnej Odry,

"Pomysł na rzekę - system hydrologiczny i gospodarka wodna w Dolinie Dolnej Odry" - dr hab. Michał Kupiec, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

W trakcie konferencji odbędzie się także uroczystość wręczenia srebrnej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego Pani Renacie Wiśniewskiej - członkowi naszego Zarządu, postaci od lat szczególnie wyróżniającej się w kształtowaniu najmłodszych umysłów, w tym także w zakresie ekologii i ochrony przyrody. Odznakę wręczy przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Całe wydarzenie uświetni swoją obecnością wiele osobistości i ekspertów, związanych z ochroną przyrody i środowiska z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Konferencja odbędzie się dzięki sponsoringowi PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z siedzibą w Bełchatowie. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i do zobaczenia na konferencji!