Konferencja z okazji 90 lat LOP

img_0359_2.jpg

W miniony czwartek, 26.04.2018r., miała miejsce konferencja ekologiczna pt. „Z przyrodą na Ty” połączona z uroczystymi obchodami jubileuszu 90-lecia powstania Ligi Ochrony Przyrody. W Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, gdzie odbywało się wydarzenie, mieliśmy przyjemność gościć wielu zasłużonych działaczy Ligi – tych współpracujących z nami od wielu, wielu lat, ale też tych, którzy dołączyli do nas niedawno, ale już zdążyli wykazać się swoim zaangażowaniem oraz troską o dobro przyrody w naszym regionie.

W trakcie konferencji odbyły się trzy wykłady, odnoszące się do zagadnień przyrodniczych i działalności Ligi Ochrony Przyrody:

• „Chęć zysku czy ludzkie fanaberie? Inwazje biologiczne” – dr Anna Kalinka, Uniwersytet Szczeciński,
  • „Historia Ligi Ochrony Przyrody” – Sławomir Kiszkurno, Wiceprezes Zarządu Okręgu LOP w Szczecinie,
  • „Kalendarz ekologiczny w praktyce szkolnej” – Małgorzata Majewska, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Po części wykładowej odbyła się  uroczystość, w trakcie której chcieliśmy wyróżnić najbardziej zasłużonych działaczy Ligi oraz członków wspierających, którzy od lat pomagają nam realizować nasze cele statutowe. Wręczone zostały podziękowania oraz pamiątkowe medale jubileuszowe za zasługi dla przyrody razem z ciepłymi słowami za serce okazane przyrodzie, poświęcony czas i ogrom włożonej pracy.

Podczas konferencji miało też miejsce uroczyste wręczenie odznak honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego dla 7 naszych najaktywniejszych działaczy, którzy na przestrzeni wielu lat wykazali się szczególnymi zasługami dla ochrony przyrody, szerzenia wiedzy ekologicznej oraz budowania świadomości i postawy proekologicznej wśród społeczeństwa. Wyróżnieni zostali:

• Pani dr inż. Elżbieta Dusza-Zwolińska,
  • Pani Lucyna Dobrzycka
  • Pani Anna Mikuś
  • Pani Mariola Kmieć
  • Pani Maria Chrobak
  • Pani Beata Niemyjska
  • Pani Ewa Łukawska

Dziękujemy serdecznie Panu Przemysławowi Włoskowi, Sekretarzowi Województwa Zachodniopomorskiego, za przybycie oraz wręczenie tych wyjątkowych odznak!

Najserdeczniej dziękujemy jednak Wam – wszystkim członkom Ligi i wszystkim, którzy wspierają nasze działania, obdarzają nas zaufaniem i razem z nami chcą dbać o dobro i piękno polskiej przyrody. To dzięki Wam możemy działać już 90 lat i mamy nadzieję na przynajmniej drugie tyle!

Konferencja odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Portów Szczecin i Świnoujście S.A.