Konkurs badawczy „Co wisi w powietrzu”? (II edycja, termin: 30 marca 2023, przedłużony do 15 kwietnia 2023)

organizowanego przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej ZO LOP w Szczecinie w ramach Działań edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego – Kampania edukacyjno – informacyjna pt. ”Dbamy o czysty klimat” dofinansowanej ze środków WFOŚ i GW w Szczecinie.

Cele konkursu:

• uwrażliwienie młodego pokolenia na problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz zmianami klimatycznymi,
  • poszerzenie wiedzy ekologicznej z zakresu jakości powietrza oraz klimatu wśród uczestników konkursu,
  • zapoznanie się ze stanem zanieczyszczenia powietrza w najbliższej okolicy,
  • uzmysłowienie potrzeby podjęcia działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz klimatu,
  • umiejętność wyrażania własnych spostrzeżeń i  wyciągania wniosków.

Uczestnictwo w konkursie:

Konkurs adresowany jest do grupy młodzieży (minimum 6 osób) ze szkół podstawowych

i średnich, pod kierunkiem opiekuna, będzie przeprowadzony w następującej kategorii wiekowej

• szkoły podstawowe klasy VII- VIII;
  • szkoły ponadpodstawowe

Do konkursu zakwalifikuje się tylko 5 wybranych szkół.

Warunki uczestnictwa i forma prac  konkursowych:

• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego
    i przesłanie  drogą mailową (biuro@lop.szczecin.pl)
  • Przedstawiciele wybranych 5 szkół przed rozpoczęciem działań konkursowych odbiorą  osobiście z Biura LOP lub zostaną wysłane pocztą, specjalne zestawy do badania powietrza.
  • Należy wybrać  miejsce, najlepiej w pobliżu  szkoły, które będzie objęte badaniem. Badania należy przeprowadzić na podstawie ćwiczeń zawartych w zestawie. Na wykonanie kompletu ćwiczeń oraz opracowanie wyników grupa ma 30 dni.
  • Po zakończonych badaniach należy sporządzić sprawozdanie, które powinno zawierać: opis miejsca badania jakości powietrza, wyniki tych badań wg wzoru załączonego w zestawie, dokumentacje fotograficzną i wyciągnięte wnioski.

Sposób przeprowadzenia konkursu:

• Pełne sprawozdanie z wykonania zadania konkursowego należy przesłać na adres Ligi Ochrony Przyrody ul. Żubrów 1, 71-617 Szczecin w terminie do 30.03.2023 r. (przedłużony do 15 kwietnia 2023)
  • Dla najlepszych szkół biorących udział w konkursie przeznaczone są atrakcyjne nagrody rzeczowe i książkowe – odbiór osobisty podczas uroczystego podsumowania konkursu.
  • Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych
    w celach niezbędnych do przeprowadzenia konkursu i ogłoszenia wyników.
  • Informacja o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się na stronie www.lop.szczecin.pl
    do 20 kwietnia 2023 roku.

organizowanego przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej ZO LOP wgo – Kampania edukacyjno – informacyjna pt. ”Dbamy o czysty klimat” dofinansowanej ze środków WFOŚ i GW w Szczecinie