Konkurs dla nauczycieli "Lekcja z OZE"

ozes.jpg

Zapraszamy nauczycieli z terenu woj. zachodniopomorskiego do udziału w konkursie na najlepszy scenariusz lekcji wzbogacający program nauczania o tematy związane z odnawialnymi źródłami enegrii. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu:

Regulamin konkursu „Lekcja z OZE”

Konkurs organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie w ramach Kampanii  edukacyjnej „OZE bliżej nas” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Konkurs adresowany jest do nauczycieli z placówek oświatowych oraz edukatorów z ośrodków edukacyjnych z terenu woj. zachodniopomorskiego.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie autorskiego scenariusza lekcji wzbogacającego program nauczania o tematy związane z odnawialnymi źródłami energii, skierowanego do konkretnej grupy wiekowej w jednej z poniższych kategorii:

Kategoria I - przedszkole
Kategoria II – szkoły podstawowe, klasy I – III
Kategoria III – szkoły podstawowe, klasy IV – VI
Kategoria IV – gimnazjum
Kategoria V – szkoły ponadgimnazjalne

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Objęta scenariuszem lekcja powinna spełniać następujące kryteria:

• Nawiązywać tematyką do obowiązującej podstawy programowej;
  • Trwać nie dłużej niż 45 minut;
  • Być poprawna metodycznie i merytorycznie.
  • Scenariusz nie może być wcześniej nigdzie publikowany, zgłaszający musi być jego autorem.
  • Na stronie tytułowej muszą znaleźć się następujące dane: imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, adres e-mail, nazwa reprezentowanej placówki.
  • Scenariusz powinien zawierać następujące elementy: temat; przedmiot, na który został przygotowany; cele; metody i techniki; szczegółowy przebieg lekcji; wykorzystanie środków dydaktycznych.
  • Scenariusz musi być nadesłany do biura LOP Okręg w Szczecinie do dnia 30 października 2015 r. w formie papierowej i elektronicznej.
  • Każdy uczestnik może zgłosić jeden scenariusz.

Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody:

• Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.lop.szczecin.pl.
  • Nagrodzeni i wyróżnieni Uczestnicy zostaną powiadomieni o zwycięstwie indywidualnie, drogą mailową lub telefonicznie.
  • Zwycięskie scenariusze zostaną opublikowane w wydanym w ramach projektu opracowaniu Scenariusze zajęć „Lekcja z OZE”, które będzie dystrybuowane w placówkach oświatowych z terenu województwa.

Patrycja Romanowska

regulamin_lekcja_z_oze.pdf47.95 KB