Konkurs "OZE bliżej nas"

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
ozes.jpg

Serdecznie zapraszamy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu woj. zachodniopomorskiego do udziału w konkursie "OZE bliżej nas" organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody w ramach kampani edukacyjnej o takim samym tytule dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Ponizej zamieszczamy regulamin konkursu:

Regulamin konkursu

„OZE bliżej nas”

Konkurs organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie w ramach Kampanii  edukacyjnej „OZE bliżej nas” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu woj. zachodniopomorskiego. Przeprowadzony jest w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria I- przedszkole

Kategoria II– szkoły podstawowe, klasy I – III

Kategoria III– szkoły podstawowe, klasy IV - VI

 

Cele konkursu:

§  Zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii,

§  Propagowanie idei zrównoważonego rozwoju,

§  Nabycie umiejętności wyrażania własnych spostrzeżeń i doświadczeń.

 

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Kategoria I - Praca plastyczna OZE

Przedmiotem konkursu w I kategorii (przedszkole) wiekowej jest wykonanie dowolną techniką (kredki, farby, wyklejanki, kolaż itp.) pracy plastycznej w formacie A3 przedstawiającej dowolne odnawialne źródło energii. Obowiązują wyłącznie prace indywidualne oraz formy płaskie.

Kategoria II - Makieta OZE

Przedmiotem konkursu w II kategorii wiekowej (klasy I -III szkoły podstawowej)  jest wykonanie dowolną techniką makiety odnawialnego źródła energii. Obowiązują prace indywidualne.

Kategoria III - OZE w mojej okolicy

Przedmiotem konkursu w III kategorii wiekowej  (klasy IV-VI szkoły podstawowej) jest wykonanie prezentacji małej instalacji OZE zasilającej jeden  lub co najwyżej kilka budynków  w formie sprawozdania lub wywiadu z właścicielem. Obowiązują prace indywidualne formatu A4, do uznania autora pozostawia się oprawę, liternictwo i inne sprawy związane z szatą graficzną.

 

  •  Prace konkursowe muszą być opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, dokładnymi danymi teleadresowymi szkoły oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela - opiekuna pracy. 
  • Prace konkursowe należy kierować do biura Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie, w terminie do 30 października 2015 roku.

Patrycja Romanowska

ZałącznikWielkość
regulamin_oze_blizej_nas.pdf51.43 KB