Konkurs wojewódzki „Żyj z przyrodą w zgodzie" – XIII edycja 2014/15”

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
sp1050394.jpg

24 listopada br. W Przedszkolu Publicznym nr 3 „Pentliczek” w Szczecinie podsumowana została XIII edycja cyklicznego konkursu organizowanego przez LOP Okręg w Szczecinie -  „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Konkurs adresowany jest do nauczycieli pracujących w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach z terenu woj. zachodniopomorskiego.

Zadaniem  uczestników - nauczycieli lub zespół nauczycieli było przygotowanie sprawozdania z wcześniej opracowanego, wdrożonego i zrealizowanego programu wychowania środowiskowego w swoich placówkach.
W programach zrealizowane były  różnorodne formy działań, takie jak:

·  zainicjowanie działania koła ekologicznego,

·  wykorzystanie odpady /pudełka, kubki, puszki/ w codziennej pracy z dziećmi,

·  podjęcie zbiórki odpadów i segregowania śmieci np. papieru, szkła i puszek itd.,

·  prowadzenie z dziećmi hodowli i dokarmianie zwierzęta,

·  organizacja wycieczek krajoznawczych do bliższych lub dalszych okolic,

·  wykorzystanie materiału roślinnego do upiększania budynków i terenów przedszkolnych i szkolnych,

·  zwiększanie udziału rodziców w wychowaniu środowiskowych,

·  prowadzenie z dziećmi obserwacji i przedstawienie sposobów oszczędzania wody i energii elektrycznej,

·  organizacja  konkursów, quizów o tematyce środowiskowej,

·  realizacja programu działań ekologiczno-zdrowotnych we współpracy z różnymi instytucjami np. szkołą, rada osiedla i innymi instytucjami itd.

·  promocja działań w mediach.

W tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce zdobyło Przedszkole Publiczne Nr 3„Pentliczek” w Szczecinie, gdzie koło prowadzone jest przez Panie Renatę Wiśniewską i Małgorzatę Szpakowską. Dwa równorzędne II miejsca zajęły: Przedszkole Publiczne nr 73 w Szczecinie (Nauczycielki: Panie: Jolanta Borek,  Grażyna Krawczyk, Ewa Rosińska i Maria Sekuła) oraz Przedszkole Publiczne nr 35 w Szczecinie (Nauczycielki: Panie Ewa Ratajczak i Urszula Garzyńska). Dwa równorzędne III miejsca zajęły: Przedszkole Publiczne nr 72 w Szczecinie (Nauczycielka: Pani Agnieszka Bis-Wilczyńska) i Przedszkole Miejskie Nr 3 w Świnoujściu  (Nauczycielki: Panie Beata Bereza, Bączyk Wiesława, Wioletta Lipa). 

Patrycja Romanowska