Letnie kolonie ekologiczne w Szklarskiej Porębie w terminie 30.06 -13.07.2015

kolonie.png

Letnie kolonie z Ligą Ochrony Przyrody to wspaniały  i pełen atrakcji wypoczynek dla dzieci i młodzieży od pierwszej klasy szkoły podstawowej do końca gimnazjum. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w organizacji wypoczynku, nadzór Kuratorium Oświaty, wykwalifikowana kadra, całodobowa opieka medyczna oraz nieposzlakowana opinia gwarantują bezpieczeństwo w trakcie pobytu i realizacji bogatego programu turnusu.

Szklarska Poręba – znana miejscowość o alpejskim klimacie położona na stokach Gór Izerskich i Karkonoszy. Miasto ducha gór, wspaniałych minerałów i wodospadów, pełne atrakcji dla dzieci i młodzieży o każdej porze roku.

Ośrodek Wypoczynkowy „SIŁA” (58-580 Szklarska Poręba ul. Mickiewicza 19 tel. 757 174 777 http://www.sila.wszklarskiej.pl/) usytuowany jest w centrum miasta, a jednocześnie blisko natury i szlaków turystycznych. W ośrodku  świetlica z TV, tenisem stołowym, piłkarzykami i kącik wypoczynkowo-rekreacyjnym, boisko do siatkówki i koszykówki oraz miejsca na grill i ognisko. Zakwaterowanie w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami.

Atrakcyjny program:

Podczas licznych wycieczek pieszych i autokarowych uczestnicy poznają kulturę i folklor regionu, jego walory przyrodnicze oraz inne atrakcje związane z kolonijną rekreacją.  Zobaczą wiele ciekawych miejsc m. in. wspaniałe górskie panoramy i wodospady Kamieńczyka i Szklarki, odwiedzą muzeum minerałów i hutę szkła oraz parki rozrywki – Park Ducha Gór oraz dla chętnych dodatkowo płatne (30 zł) Dinopark i Park Rozrywki Espalanda.

W trakcie pobytu zapewniamy dwie całodniowe wycieczki autokarowe, na przykład do:
Jeleniej Góry – zwiedzanie rynku i ratusza, Muzeum Przyrodniczego, w trakcie również Cieplice  - Park Zdrojowy oraz Zamek Chojnik
Karpacza – w trakcie uczestnicy zobaczą Świątynię Wang), Miejsce Anomalii Grawitacyjnej oraz zdobędą Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy (1602 m n.p.m.).

W czasie trwania turnusu będą odbywały się liczne gry, turnieje, rozgrywki, oraz zajęcia sportowe, artystyczne i warsztatowe związane z ochroną przyrody i ekologią, a także różnorodne konkursy. Dla najlepszych nagrody książkowe i rzeczowe. Ponadto nie zabraknie takich atrakcji jak dyskoteki, ognisko z pieczoną kiełbaską i innych imprez kolonijnych według pomysłów uczestników.

W cenie turnusu:

- dojazd ze Szczecina do ośrodka i powrót,
- pobyt (noclegi, 4 posiłki dziennie)
- ciekawy program turnusu, liczne atrakcje oprócz wymienionych w ofercie dodatkowo płatnych parków rozrywki
- liczne wycieczki piesze i autokarowe,
- ogniska, dyskoteki i konkursy z nagrodami,
- ubezpieczenie NNW

KOSZT TRURNUSU - 1400,00 zł (dla członków LOP 100 zł zniżki) - mozliwość płatności w ratach

W celu sprawdzenia dostępności miejsc i zapisania dziecka prosimy o kontakt z naszym biurem: trl. 91 422 46 91 lub biuro@lop.szczecin.pl

Patrycja Romanowska

karta_kwalifikacyjna_szklarska_p_2015.pdf37.48 KB