Naprawdę Najmłodsi Przyjaciele Przyrody

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
images.jpg

W miniony poniedziałek, 18. września, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu - utworzeniu pierwszego w naszym województwie (a może nawet i w Polsce ;)) Koła Ligii Ochrony Przyrody w żłobku!

Zadania krzewienia podstawowej wiedzy o przyrodzie i krzewienia szacunku do Matki Natury i wyrabiania nawyków proekologicznych od najmłodszych lat podjęli się pracownicy Żłobka nr 8 w Szczecinie - Pani Dyrektor Anna Bobrzyk wraz z całą kadrą pedagogiczną.

Utworzenie Koła LOP w żłobku było wielką uroczystością i wydarzeniem w życiu naszych najmłodszych podopiecznych, jak i w historii żłobka. Młodzi ekolodzy otrzymali z rąk Pani Wiceprezes Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Szczecinie Danuty Chodynieckiej legitymacje członków Ligi, a na znak przyjaźni z przyrodą, posadzili na terenie żłobka wrzosy i krokusy, które będą przypominać o potrzebie dbania o przyrodę przez cały rok. W wydarzeniu wzięli udział także ich starsi koledzy z przedszkola, którzy zaprezentowali przedstawienie ekologiczne! Nad całością wydarzenia czuwała również Dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich w Szczecinie Pani Agnieszka Rojek.

Pamiątkę z tego niezwykłego dnia zawdzięczamy reportom "Kroniki" z TVP3 Szczecin, którzy przybyli do żłobka ze swoimi kamerami. Pod tym adresem możemy zobaczyć krótką relację - zapraszamy do oglądania od minuty 10:45!

Liga Ochrony Przyrody dołożyła także swoją cegiełkę do tego wydarzenia, przekazując pracownikom żłobka materiały edukacyjne, które, mamy nadzieję, przez wiele lat będą służyć wychowawcom jako źródło inspiracji i pomysłów na przekazywanie wiedzy ekologicznej najmłodszemu pokoleniu.

Z całego serca gratulujemy i życzymy efektownej pracy, cierpliwości i wytrwałości w prowadzeniu Koła LOP! ;)

 

Aleksandra Albińska