Obchody 65-lecia LOP na Pomorzu Zachodnim

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
img_3172_xs.jpg

W dniu 24.05. obchodziliśmy swoje własne święto 65-lecia utworzenia oddziału Ligi Ochrony Przyrody na Pomorzu Zachodnim. Od tego czasu działaliśmy nieprzerwanie, podejmując nowe wyzwania, które stawiał przed nami świat i zmieniające się czasy. Wszystko, aby zachować jak najwięcej piękna przyrody w naszym regionie, które obfituje swoją rozmaitością.
W ramach obchodu tego niezwykłego jubileuszu zorganizowaliśmy konferencję pt. „Walory przyrodnicze Pomorza Zachodniego”, która połączona była ze skromnymi uroczystościami jubileuszowymi. Konferencja obyła się w sobotę, 15 czerwca, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Na spotkanie zostali zaproszeni najbardziej aktywni i zaangażowani członkowie Ligi z województwa zachodniopomorskiego, zarówno obecnie, jak i we wcześniejszych latach, dzięki którym Liga mogła realizować swoje cele, edukować i zarażać miłością do przyrody wszystkich dookoła. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw, dla których ważne jest dobro przyrody i które aktywnie wspierają nas w naszych działaniach.

W trakcie konferencji przedstawiono trzy wykłady:

„Przyroda Pomorza Zachodniego” – przeprowadzony przez Panią Karolinę Bloom z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. To główny punkt programu, bo to właśnie niezwykła przyroda naszego regionu zebrała nas razem.

„65 lat LOP na Pomorzu Zachodnim. 1956-2019” – przygotowany przez Panią dr inż. Elżbietę Duszę-Zwolińską z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, wiceprezes Okręgu LOP w Szczecinie. Krótka historia powstawania i działalności LOP, najważniejsze wydarzenia i nazwiska, które przyczyniły się do rozwoju Ligi.

„Koło ekologiczne w pracy szkoły. Koło LOP” – przedstawiony przez Panią Małgorzatę Majewską z Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, sekretarz Okręgu LOP w Szczecinie i aktywnie pracujący nauczyciel. Część przeznaczona głównie dla nauczycieli Opiekunów Kół LOP, aby wesprzeć ich w dalszej pracy, bo to właśnie oni wkładają największy wysiłek w edukację przyrodniczą i ekologiczną najmłodszego pokolenia.

Po części wykładowej przygotowaliśmy krótką uroczystość, w trakcie której podziękowaliśmy naszym wieloletnim działaczom oraz tym, którzy swoją przygodę z Ligą zaczęli niedawno, ale ich zaangażowanie inspiruje nas do kolejnych działań. Każdy otrzymał okolicznościowe podziękowania oraz drobny upominek w postaci albumu przyrodniczego. Podziękowaliśmy również instytucjom, bez których nie udałoby nam się zrealizować przynajmniej połowy naszych zadań.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy mieli swój wkład w rozwój Ligi, ale wszystkim z całego serca dziękujemy. Każda pomoc i każde dobre słowo jest dla nas nieocenionym wsparciem. Mamy nadzieję, że kolejne lata działalności będą obfitować w następne projekty, w które uda się zaangażować jeszcze szersze kręgi miłośników przyrody i ukazać jej piękno następnym osobom o wielkich sercach. Serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony czas wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności przedstawicielom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Urzędu Marszałkowskiego, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, a kierownictwu przedsiębiorstwa Goodvalley S.A. dziękujemy za piękne gratulacje i ciepłe myśli.

Do zobaczenia na kolejnym jubileuszu w jeszcze większym gronie!

Galeria:
Obchody 65-lecia LOP na Pomorzu Zachodnim