Ogłaszamy konkurs plastyczny dla najmłodszych "Dary Natury - Leśne Skarby"

las5.jpg

Drogie Przedszkolaki! Wczraj było Wasze święto - Dzień Przedszkolaka - i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was super konkurs! Wybierzcie się na spacer po lesie i zobaczcie, jak wiele skarbów możecie tam znaleźc, szczególnie teraz, jesienią! I pokażcie nam, który skarb spodobał się Wam najbardziej ;)

Nauczyciele, pomóżcie maluchom ocenić las i to, co on nam oferuje! Poniżej regulamin konkursu.

plastycznego „Dary natury -leśne skarby”

organizowanego przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej ZO LOP w Szczecinie w ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej  „Z lasem na Ty ”

dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy I-III) i przedszkoli z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Cele konkursu:

• zwrócenie uwagi na ogromne znaczenie lasu i jego darów dla człowieka
  • propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci,
  • motywowanie uczestników do poszerzania wiedzy związanej z ochroną lasu,
  • uwrażliwienie na piękno lasów i otaczającej nas przyrody i potrzebę jej ochrony,
  • rozwijanie zdolności plastycznych i  pomysłowości,
  • umiejętność wyrażania własnych spostrzeżeń.

1. Uczestnictwo  w konkursie:

Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach:

• Kategoria I – przedszkole – praca indywidualna
  •  Kategoria II – szkoła podstawowa, klasa I – III  – praca indywidualna

2. Warunki uczestnictwa i forma prac  konkursowych:

•   Prace powinny być wykonane dowolną techniką plastyczną z wykorzystaniem naturalnych materiałów-„skarbów lasu” (trwale przymocowanych, aby nie odpadały), powinny być wykonane w formacie A4, niezbyt przestrzenne nadające się do swobodnego spakowania w teczkę
  •   Prace powinny zawierać: tytuł konkursu, imię i nazwisko autora oraz klasę, imię i nazwisko opiekuna, dokładny adres szkoły oraz telefon.

3. Sposób przeprowadzenia konkursu:

• Wykonane prace należy przesłać na adres Ligi Ochrony Przyrody

ul. Żubrów 1, 71-617 Szczecin w terminie do 31.10.2018 r.

• Dla laureatów i uczestników konkursu przeznaczone są atrakcyjne nagrody rzeczowe i książkowe

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10-go listopada 2018 r., wyniki podamy na stronie www.lop.szczecin.pl

Życzymy mnóstwa pomysłów! Powodzenia!