Ogłaszamy konkurs plastyczny „Mamy rady na odpady”

free_forest_background_vector.jpg

Ogłaszamy konkurs plastyczny „Mamy rady na odpady”. Poniżej zamieszczamy szczegóły i serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu plastycznego „Mamy rady na odpady”
organizowanego przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej ZO LOP w Szczecinie
w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Segreguję, odzyskuję, nie marnuję!”
dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy I-III) i przedszkoli z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Cele konkursu:
-  zwrócenie uwagi na potrzebę segregacji odpadów,
- propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci,
- motywowanie uczestników do poszerzania wiedzy związanej z zagrożeniami wynikającymi z nadmiernego zaśmiecenia środowiska,
- uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody i potrzebę jej ochrony,
- rozwijanie zainteresowań w dziedzinach objętych tematyką konkursu,
- umiejętność wyrażania własnych spostrzeżeń.

Uczestnictwo w konkursie:
Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach:

• Kategoria I – przedszkole - praca zespołowa (max 2 osoby)

Kategoria II – szkoła podstawowa, klasa I – III – praca zespołowa (max 2 osoby)

Warunki uczestnictwa i forma prac konkursowych:

- prace zespołowe w formie pracy plastycznej z wykorzystaniem różnych odpadów, przy zastosowaniu różnej techniki, powinny być wykonane w formacie A3, obowiązują wyłącznie formy płaskie,
- prace powinny zawierać: imię i nazwisko autorów oraz klasę, imię i nazwisko opiekuna, dokładny adres szkoły oraz telefon.

Sposób przeprowadzenia konkursu:

Wykonane prace plastyczne należy przesłać na adres Ligi Ochrony Przyrody ul. Żubrów 1, 71-617 Szczecin w terminie do 31.10.2017 r.
Dla laureatów i uczestników konkursu przeznaczone są atrakcyjne nagrody.

Wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.lop.szczecin.pl