Ogłaszamy konkurs "Prezent dla środowiska"

las5.jpg

Razem z nową kampanią "Z lasem na Ty" zachęcamy do udziału w konkursie "Prezent dla środowiska - Przyjaciel Lasu". Prace prosimy dostarczać do naszej siedziby przy ul. Żubrów 1 w Szczecinie do dnia 20. września.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

Konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych ,gimnazjum i szkół średnich.

Konkurs jest przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I - szkoła podstawowa klasy IV-VI

Kategoria II – szkoła podstawowa klasy VII-VIII/ gimnazjum

Kategoria III-  szkoła średnia

Cele konkursu:

• Propagowanie postaw proekologicznych wśród  dzieci i młodzieży,
  • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony lasów oraz wyrobienie ekologicznych nawyków ze szczególnym zwróceniem uwagi na odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego, w jakim żyjemy,
  • pozyskanie nowych sojuszników dla przyrody poprzez zwrócenie uwagi na właściwe postawy uczestników konkursu
  • nabycie przez młodzież umiejętności wyrażania własnych spostrzeżeń i doświadczeń przyrodniczych.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

• Przedmiotem konkursu jest dokumentacja działań prowadzonych na rzecz ochrony środowiska i przyrody  na terenie wybranego fragmentu lasu w najbliższej okolicy w ciągu 10 dni.
  • Obowiązują wyłącznie prace indywidualne.
  • Praca będzie polegała na stworzeniu prezentacji multimedialnej wraz ze szczegółową dokumentacją działań w formie zdjęć, selfie, krótkich filmików itp.), w której zostaną przedstawione i opisane szczegółowe działania na rzecz ochrony przyrody na terenie fragmentu lasu. Do zadań należeć mogą: oczyszczenie lasu ze śmieci, otoczenie opieką okazałego drzewa, mrowiska, zawieszenie budek lęgowych dla ptaków lub owadów, karmników i inne działania według własnego pomysłu. Uczestnicy zyskują tytuł Przyjaciela lasu, a ich działania  są prezentem dla przyrody.
  • Do pracy, oprócz prezentacji należy dołączyć szczegółowy opis  wykonywanych działań,  zakończony własnymi wnioskami.
  • Prace konkursowe muszą być opatrzone tytułem konkursu, imieniem i nazwiskiem autora
    i opiekuna pracy oraz  dokładnymi danymi teleadresowymi szkoły
  • Obowiązują prezentacje multimedialne, do uznania autora pozostawia się oprawę, liternictwo i inne sprawy związane z szatą graficzną. Część opisowa powinna zawierać około 2 strony dokumentu tekstowego (czcionka 14).

Prace konkursowe należy przesyłać do biura  Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Szczecinie
 na adres biuro@lop.szczecin.pl, w terminie do 20-go września 2018 roku a informacja
o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się na stronie www.lop.szczecin.pl do 30-go września 2018 roku.

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

regulamin_konkursu_prezent_dla_srodowiska_przyjaciel_lasu.pdf241.08 KB