Ogłaszamy konkurs „Śmieci też mają swój dom”

dca2993a7f465b0f6aa348c8d592d416.jpg

Informujemy, że rusza konkurs „Śmieci też mają swój dom”. Skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (VI-VIII)
Szczegóły konkursu poniżej.

„Śmieci też mają swój dom”
organizowanego przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej ZO LOP w Szczecinie
w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej
„Segreguję, odzyskuję, nie marnuję!”
dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Konkurs adresowany jest do dzieci oraz młodzieży ze szkół podstawowych (VI-VIII) jest przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

• Kategoria I – młodzież szkół podstawowych (klasy IV-VI)
  • Kategoria II – młodzież szkół podstawowych (klasy VII-VIII

• Cele konkursu:

- zwrócenie uwagi na potrzebę segregacji odpadów,
          - podniesienie świadomości ekologicznej i przyrodniczej dzieci i młodzieży,
          - uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ochrony środowiska naturalnego oraz wyrobienie ekologicznych nawyków ze szczególnym na ochronę                     przed zaśmiecaniem środowiska,
          - nabycie przez młodzież umiejętności wyrażania własnych spostrzeżeń i doświadczeń przyrodniczych.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły podstawowej z klasy IV-VI oraz klas VII-VIII z terenu województwa zachodniopomorskiego, który stworzy własnoręcznie funkcjonalny pojemnik do segregacji odpadów. Pojemnik będzie wykorzystywany w szkole, do której uczęszcza uczestnik konkursu. Następnie prześle zdjęcie do biura LOP, na adres mailowy (biuro@lop.szczecin.pl) w treści poda swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego, adres szkoły.
Szczegółowo oceniane będą pojemniki, które przejdą wstępną selekcję (kreatywność, funkcjonalność) bezpośrednio w siedzibie placówki, do której uczęszcza uczestnik konkursu. Konkurs będzie organizowany przy współpracy opiekunów kół ekologicznych. Na zdjęcia pojemników do segregacji czekamy do
30 września 2017 r.

Wyniki zostaną podane na stronie www.lop.szczecin.pl