Ostatnie pożegnanie

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
prezescz.jpg

Z bólem informujemy, że w niedzielę 10 lipca 2016 r. w wieku 97 lat odszedł nasz Prezes Honorowy Pan Władysław Józef Krzempek. Swoją przygodę z Ligą Ochrony Przyrody rozpoczął w 1983 roku,  w 1985 roku został wybrany na prezesa Miejskiego Oddziału LOP w Szczecinie. W 1990 roku został  Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie. Pełnił tą funkcję nieprzerwanie przez pięć kadencji do 2013 roku. Od tego momentu piastował godność Prezesa Honorowego. Jednocześnie był członkiem Prezydium Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie i przewodniczącym Komisji Odznaczeń.

    Pan Władysław Józef Krzempek był człowiekiem nad wyraz zasłużonym. Dzięki swojej wieloletniej działalności społecznej, ogromnej pracy i włożonego wysiłku na rzecz środowiska przyrodniczego naszego regionu był  uznanym autorytetem nie tylko wśród członków Ligi Ochrony Przyrody w całej Polsce. Okazał się wytrwałym i wspaniałym organizatorem niezliczonej ilości inicjatyw ekologicznych. Jego skromność i wysoka kultura osobista, a także niezwykła siła i skuteczność podejmowanych działań była doceniana nie tylko w środowisku organizacji ekologicznych ale także w środowiskach kombatanckich i wielu innych.  Dzięki swojemu zaangażowaniu i ogromnemu doświadczeniu był wielokrotnie zapraszany do licznych, znaczących ciał opiniująco – doradczych przy wielu instytucjach: m.in. w 1992 roku został wybrany do Rady Gospodarki Wodnej Rejonu Wodnego przy dyrektorze Regionalnej Dyrekcji Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.  W 1996 roku został wybrany do Wojewódzkiej Komisji Ochrony Przyrody w Szczecinie. Również  w 1996  roku został członkiem Wojewódzkiego Zespołu Techniczno – Gospodarczego w ramach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Od 1998 roku działał w Komitecie Ochrony Pamięci i Męczeństwa Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. W 1998 r został wybrany na Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Kombatantów przy Wojewodzie Zachodniopomorskim. W 2002 roku został wybrany do Wojewódzkiego Zespołu Realizacyjnego „Natura 2000”. W październiku 2002 roku Pan Władysław Józef Krzempek został wybrany Prezesem Okręgu Szczecińskiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. We wszystkich organizacjach pracował społecznie. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W 2013 roku otrzymał  Zielone Serce Przyrodzie, które jest najwyższym wyróżnieniem LOP i zarazem jedną z czterech znaczących w Europie nagród przyznawanych osobom o szczególnych zasługach dla ochrony przyrody.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 18 lipca o godzinie 13.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

 

Patrycja Romanowska