Podsumowanie II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

img_3718_s.jpg

W dniu 28 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Ojczysta przyroda jest w naszych sercach – kocham polską przyrodę”. Konkurs został zorganizowany jako kontynuacja konkursu zeszłorocznego, który upamiętniał setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Niepodległością i piękną przyrodą, która towarzyszy nam od setek lat możemy cieszyć się i dziś, dlatego warto kultywować tradycję i pamięć o polskiej historii, naturze i przyrodniczych symbolach Polski.

Nadesłane na konkurs prace po raz kolejny zachwyciły nas nie tylko wysokim poziomem i niezwykłą estetyką, ale też dojrzałością, która z nich przemawiała. Świadczy to o tym, że dla wielu z nas, w tym także bardzo młodych ludzi, piękno polskiej przyrody i to, co się kojarzy z naszym krajem, a także wydarzenia, jakich była świadkiem stanowi ogromną wartość w życiu. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy taki konkurs dla Was zorganizować.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się laureaci i wyróżnieni z całego województwa, ich szkolni opiekunowie, którzy pielęgnują miłość do przyrody swoich podopiecznych oraz pan Mirosław Sobala - przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, instytucji, która objęła swoim patronatem tegoroczną edycję konkursu. W podniosły nastrój wprowadził nas krótki program artystyczny, w którym uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stargardzie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Łobzie zaprezentowały patriotyczne pieśni i poezję. Piękniej nie można było rozpocząć uroczystości wręczenia nagród. Tę najważniejszą część spotkania przeprowadzili Pan Mirosław Sobala i Pani Danuta Chodyniecka, wiceprezes Zarządu Okręgu LOP w Szczecinie, którzy przekazali uczestnikom konkursu atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie - Wasza wrażliwość na piękno polskiej przyrody dodaje nam sił, by z jeszcze większym zaangażowaniem o nią dbać.

Czekajcie na informacje o temacie kolejnego konkursu. Do zobaczenia!