Podsumowanie wojewódzkich konkursów „Zbiorniki wodne w mojej okolicy” oraz "ZASOBY WODNE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO”

zbiorniki.jpg

Konkursy zorganizowane były przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie w ramach Kampanii  edukacyjnej "Elka Kropelka w Akademii Zrównoważonego Rozwoju na terenie woj. zachodniopomorskiego dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Konkurs fotograficzny „Zbiorniki wodne w mojej okolicy” adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjum. Przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Do biura LOP w terminie wpłynęło 146 prac – zdjęć przedstawiających zbiorniki wodne z całego Województwa. Galeria najlepszych zdjęć zaprezentowana została podczas uroczystości podsumowania.

W konkursie  Zasoby Wodne Województwa Zachodniopomorskiego udział brali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego Województwa. Ich celem było przygotowanie reportażu lub fotoreportażu z miejsca, gdzie oczyszczana jest woda, następuje jej uzdatnianie bądź ma tam miejsce inne działanie związane z gospodarką wodną. Na konkurs wpłynęło 28 prac prezentujących różnorodne instalacje – oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania czy ujęcia wody pitnej.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz opiekunom za nadzór nad pracami, gratulujemy laureatom.

Zdjęcia z podsumowania konkursów dostępne są pod adresem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.889742384419279.1073741844.506240616102793&type=3&uploaded=4

Patrycja Romanowska