Projekt LOP - Zaproś las do swojego życia

Zaproś las do swojego życia - Ekologia i integracja, sztuka i las, spokój i przyjemność, rękodzieło i zaangażowanie a pośród tego Człowiek - TY - Nauczyciel, Edukator, Entuzjasta. Zanurzamy się w pięknie naszego regionu, aby przesunąć horyzont założeń, zasad, celów i treści edukacji przyrodniczej o nowe, twórcze formy i środki wyrazu. Zapraszamy do eksploracji środowiska naturalnego i kształtowania postawy nie tylko ekologicznej ale i w tej ekologii - twórczej.

Celem projektu jest podjęcie działań proekologicznych stymulujących świadomość rozwoju w edukacji przyrodniczej, ekologicznej i artystycznej, do zdobywania nowej wiedzy oraz doświadczeń praktycznych budujących tożsamość i spójność regionu i działań w nich podjętych. Scalając treści programowe pragniemy przesunąć horyzont założeń, zasad, celów i treści edukacji przyrodniczej o zapoznanie z nowoczesnymi, twórczymi formami i środkami edukacji zachęcającymi, nauczycieli, edukatorów, entuzjastów, a w dalszej perspektywie, dzieci, młodzież, uczniów do eksploracji środowiska naturalnego i kształtowania postawy nie tylko ekologicznej, ale i w tej ekologii - twórczej. Realizacja projektu zakłada zaproszenie edukatorów, nauczycieli, pasjonatów edukacji przyrodniczej na warsztaty: Zaproś las do swojego życia.

Działania oparte będą na praktycznych przykładach, wykonaniu pomocy dydaktycznych w obszarach:

1. Drzewa naszych lasów – Album z odzysku.

2. Jak zachęcić dzieci do wizyt w lesie? Pudełka na Leśne Skarby.

3. Leśne SPA – las w Twojej klasie, w Twoim domu.

Abyśmy mogli zrealizować projekt potrzebne jest Wasze wsparcie i głosy!

Instrukcja głosowania

1. Wejść na stronę: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj

2. Wpisać dane i wybrać powiat zamieszkania (Aby zagłosować na nasz projekt należy wybrać m.Szczecin!)

3. Wybrać zadanie powiatowe: ✅68/RIO/SPOŁ/2021 Zaproś las do swojego życia - praktyczna i artystyczna edukacja przyrodnicza (Liga Ochrony Przyrody Okręg Szczecin)

4. Koniecznie potwierdzić głos (znajdziecie link w mailu, który przychodzi po głosowaniu)