Rusza kolejna edycja konkursu KTO JEST EKO ZAJDZIE DALEKO

las16.jpg

Chcąc podnieść świadomość ekologiczną i przyrodniczą dzieci i i młodzieży. Szczególnie zależy nam na  uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby ochrony środowiska naturalnego oraz wyrobienie ekologicznych nawyków ze szczególnym zwróceniem uwagi na oszczędzanie wody i ochronę zasobów wodnych oraz segregacje i odzysk odpadów. Jak poprzednio konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych (klasy IV - VI) i gimnazjum.

Konkurs będzie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I- młodzież szkół podstawowych klas IV-VI

Kategoria II- młodzież gimnazjów.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Przedmiotem konkursu jest dokumentacja działań prowadzonych na rzecz ochrony środowiska
i przyrody w ciągu 7 dni. Obowiązują wyłącznie prace indywidualne. W pracy musi znaleźć się tabela zadań zawierająca datę, rodzaj wykonanego zadania i wyszczególnienie działań, wypełniona w następny sposób:

Imię i Nazwisko:

Klasa:

Rodzaj wykonanego zadania

Wyszczególnienie działań

15.09.16

Segregacja Odpadów

- oddzielam plastikowe butelki

- wrzucam je do właściwego pojemnika

16.09.16

Oszczędzanie wody

- buduję hotel dla owadów

- zbieram deszczówkę do podlewania trawnika

-  ………………………

• Do pracy, oprócz tabeli należy dołączyć szczegółowy opis dotyczący własnych obserwacji uzupełniony fotografiami i rysunkami oraz własnymi wnioskami.
  • Prace konkursowe muszą być opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, dokładnymi danymi teleadresowymi szkoły oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela - opiekuna pracy.
  • Obowiązują prace formatu A4, do uznania autora pozostawia się oprawę, liternictwo
     i inne sprawy związane z szatą graficzną. Część opisowa powinna zawierać około 5 stron maszynopisu dla I kategorii wiekowej, dla pozostałych kategorii około 8 stron maszynopisu (praca nie musi być wykonana techniką komputerową, chodzi o orientacyjną objętość).

Prace konkursowe należy kierować do biura Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody
w Szczecinie, w terminie do 10-go listopada 2016 roku a informacja o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się na stronie www.lop.szczecin.pl do 30-go listopada 2016 roku.