Skwer im. Bolesława Nowaczyka w Pyrzycach

skwer.jpg

W Pyrzycach 30-tego września 2016 roku o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, nadanie skwerowi u zbiegu ulic Bankowej i Zabytkowej oraz Dąbrowskiego i Kilińskiego nazwy imieniem Pana Bolesława Nowaczyka. Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali uroczyście Burmistrz Miasta Pyrzyce Pani Marzena Podzińska, Starosta Pyrzycki Stanisław Stepień oraz żona Pana Bolesława Pani Teresa Nowaczyk wraz z córkami Katarzyną i Elżbietą. Następnie odbyło się spotkanie, na którym wspominano Pana Bolesława. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zarządu Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Szczecinie, którzy byli z nim związani i go znali.

Pan Bolesław Nowaczyk był wieloletnim działaczem Ligi Ochrony Przyrody. Leśnik, miłośnik przyrody, który w czasach gdy słowo ekologia nie miało takiego znaczenia jak w dzisiejszych czasach, potrafił dostrzec sens w propagowaniu ochrony środowiska. W Lidze Ochrony Przyrody Pan Bolesław działał już w czasach szkolnych. Zawsze uśmiechnięty i chętny do rozmowy stał się głównym organizatorem wszelkich pyrzyckich działań na rzecz ochrony środowiska. Dzięki Panu Bolesławowi i jego przyjaciołom Liga Ochrony Przyrody w Pyrzycach stała się jedną z najprężniej działających w województwie. Dzięki ich działalności wszystkie tereny przy szkołach i przedszkolach zostały zalesione. Z owoców jego pracy korzystamy nadal, gdyż z jego inicjatywy zasadzone zostały sadzonki na terenach pomiędzy blokowiskami. Pan Bolesław był często nagradzany za swoją działalność z czego jesteśmy bardzo dumni. Uczestniczenie w tak radosnej uroczystości było dla nas wspaniałym przeżyciem. Mamy nadzieję, że działalność Pana Bolesława będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń.

Fotorelacja w załączniku poniżej.

lop2.pdf308.61 KB