Tak było na koloniach... ;)

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
kolonia2018.jpg

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Na osłodę ostatnich dni wakacji mamy dla Was trochę wspomnień z zakończonych już, tegorocznych kolonii LOP w Kościelisku, Zawoi i Białce Tatrzańskiej.
Na trzy turnusy pojechało łącznie prawie 200 osób i każda grupa wracała z uśmiechami na twarzy ;)


W czasie kolonii dzieci i młodzież na pewno nie mogli narzekać na nudę – każdego dnia obywały się wycieczki do ciekawych miejsc, zarówno po względem przyrodniczym, jak i turystycznym. Podczas wielu, wielu spacerów koloniści mogli zobaczyć piękne górskie doliny, jak Dolina Kościeliska, Chochołowska, Strążyska, wspięli się na wysokie szczyty – na Kotelnicę, Sokolicę, Kępę, Diablaka, Gubałówkę, odwiedzili Morskie Oko i Jezioro Czorsztyńskie. Koloniści mieli też okazje zapoznać się z różnorodną górką kulturą i architekturą, podczas spacerów pomiędzy zakopiańskimi willami, śladem białczańskich kapliczek czy na Zamku nad Dunajcem, byli też gośćmi prawdziwych górali w bacówkach lub górskich polanach. W trakcie każdej kolonii organizowane były też po dwie całodniowe wycieczki, żeby jeszcze szerzej móc poznać piękno i tajemnice polskich gór.

Choć pogoda nie zawsze sprzyjała, to czas nigdy nie był zmarnowany – kiedy aura nie sprzyjała spacerom obywały się zajęcia przyrodnicze, konkursy plastyczne i kreatywne, gry i zabawy integracyjne w świetlicach. A gdyby komuś ruchu było za mało to codziennie organizowane była poranna gimnastyka i różnorodne turnieje sportowe ;)

 

Dziękujemy serdecznie szerokiemu gronu kary pedagogicznej, która sprawowała opiekę nad kolonistami przez sześć tygodni kolonii – pilnowali, motywowali, inspirowali, dbali o atrakcje i bezpieczeństwo wszystkich dzieci. Dziękujemy ośrodkom, które nas ugościły i szykowały dla nas przepyszne posiłki.

Najbardziej dziękujemy jednak wszystkim kolonistom – że byliście z nami i dobrze się bawiliście!

Wszystkich, którzy jechali z nami w tym roku, a także tych, którzy chcieliby do tego grona dołączyć zapraszamy na kolonie za rok! Prosimy uważnie śledzić naszą stronę i facebooka na przełomie stycznia i lutego, bo wtedy będziemy ruszać z zapisami na kolejne Wakacyjne Wyprawy Odkrywców Natury ;)

 

Wkrótce relacja foto z kolonii! ;)