Uroczyste podsumowanie XIII edycji konkursu „Mój las” na szczeblu wojewódzkim

moj_las.jpg

Na tegoroczną edycję konkursu na szczeblu wojewódzkim wpłynęły 54 prace w czterech kategoriach wiekowych. Autorzy zmierzyli się z następującymi tematami:  „ Leśne skarby – dary lasu"  temat dla dzieci ze szkół podstawowych  kl. I – III; „ Co wiem o pracy leśnika” –  dla dzieci szkół podstawowych kl. IV – VI; „Drewno – surowiec przyjazny człowiekowi” –  dla młodzieży gimnazjalnej; „Historia leśnictwa w moim regionie”  – dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Prace zostały ocenione w skali od 1 do 10, brano pod uwagę wartość merytoryczną pracy, formę opracowania, samodzielność autora, oryginalność ujęcia tematu, ogólną estetykę  oraz pomysłowość szaty graficznej. Prace w tym roku reprezentowały naprawdę wysoki poziom, o czym świadczyć może fakt, że aż trzy z nich zajęły bardzo wysokie miejsca na szczeblu ogólnopolskim. W pierwszej kategorii wiekowej trzecie miejsce zdobył Leon Marcinkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie pod opieką Pani Urszuli Zajdy, a wyróżniony został Bartosz Piwowarczyk  z SP nr 4 w Nowogardzie pod opieką Pani Beaty Siedleckiej. W drugiej kategorii nasza laureatka Aleksandra Rutkowska z Zespołu Szkół w Krzęcinie pod opieką Pani Doroty Kiduli zdobyła wyróżnienie na szczeblu ogólnopolskim.

Uroczystość już tradycyjnie odbyła się w auli Gimnazjum nr 6 przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie. Gości przywitała Danuta Chodyniecka - wiceprezes LOP Okręgu w Szczecinie oraz gospodyni szkoły Pani Dyrektor Ewa Dobrzycka. Ciekawym urozmaiceniem uroczystości była prezentacja na temat Bociana białego wygłoszona przez Marka Heisera – Prezesa Oddziału LOP w Nowogardzie. Atmosferę umilały także występy wokalne uczennic Gimnazjum nr 6. Po odczytaniu protokołu konkursowego nastąpiła długo wyczekiwana chwila wręczenia nagród. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, sprzęt sportowy oraz książki i albumy. Ich głównym sponsorem było Starostwo Powiatowe w Stargardzie Szczecińskim

Zdjęcia  z podsumowania konkursu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.889742384419279.1073741844.506240616102793&type=3&uploaded=4

Patrycja Romanowska