Wyniki konkursu na Plakat Polna Bioróżnorodność

36875302.jpg

Jest nam niezwykle miło przedstawić długo oczekiwane wyniki konkursu na plakat „Polna Bioróżorodność”. Konkurs został zorganizowany przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie w ramach projektu „Zachodniopomorska Liga Polnej Bioróżnorodności”. Akcja skierowana była do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w klasach I-III. Celem konkursu było uwrażliwienie najmłodszego pokolenia na złożoność życia biologicznego w otaczającym nas świecie. Miał zachęcić do głębszych obserwacji przyrody i uświadomić, że to, co widzimy na pierwszy rzut oka nie jest wszystkim, z czego składa się natura.

Plakaty, które zostały wykonane w ramach konkursu miały obrazować wszystkie formy życia, składające się na polną bioróżnorodność. Wszystkie nadesłane prace były ciekawe i intrygujące, a dzieci włożyły w nie mnóstwo pracy. Po burzliwych i trwających wiele godzin naradach, komisji udało się wyłonić kilka najlepszych prac w dwóch kategoriach wiekowych.

Wyniki w I kategorii wiekowej – przedszkola – prezentują się następująco:

I MIEJSCE - Maja Wierzchowska i Aleksandra Chorągiewicz – grupa „0”, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stargardzie,

II MIEJSCE - Alicja Bukrej i Agnieszka Fronczak – Przedszkole Publiczne Nr 3 „Pentliczek” w Szczecinie,

III MIEJSCE - Justyna Krzyżanowska-Herba, Magda Kłys – grupa „0”, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stargardzie.

WYRÓŻNIENIE: Olivia Drozdowska, Dominik Sorokosz (Przedszkole Publiczne Nr 3 w Szczecinie), Emilia Kułaga, Maja Pietrzak (Przedszkole Publiczne Nr 3 w Szczecinie), Amelia Jurgielewicz (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stargardzie).

Wyniki w II kategorii wiekowej – szkoła podstawowa, klasy I – III, prezentują się następująco:

I MIEJSCE: Anna Jońca - Zespół Szkół Publicznych w Reptowie,

II MIEJSCE: Tymoteusz Cieplucha, Wiktor Szwiec - Zespół Szkół Publicznych w Reptowie,

III MIEJSCE: Amelia Trepkowska, Zuzanna Krata - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowogardzie,

WYRÓŻNIENIE: Nikola Skąpska, Antosia Kałużka (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowogardzie), Małgorzata Wejs (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stargardzie), Martyna Sobiak, Julia Jagielska (Szkoła Podstawowa w Dębicach), Leon Marcinkowski, Hubert Suder (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowogardzie).

Z całego serca gratulujemy i laureatom i wyróżnionym! Pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i nadesłane prace. Zwycięskie i docenione prace będzie można wkrótce obejrzeć na naszym fanpage’u. Życzymy mnóstwa pomysłów i szczęścia w kolejnych konkursach!

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 9-tego grudnia 2016 r., szczegóły przekażemy  Opiekunom Kół LOP .

Aleksandra Albińska