Zaproszenie do udziału w konkursie "Bateria pomysłów"

zaproszenie-3-www.jpg
Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym pt. Bateria pomysłów. Konkurs na najlepszą kampanię edukacyjną dotyczącą właściwego postępowania z bateriami skierowaną do rówieśników. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat postępowania ze zużytymi bateriami. Projekt ma doniosłe znaczenie – zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska w Polsce, jak również kształtowania właściwych postaw i zachowań uczniów – dlatego został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej.
Udział w konkursie będzie niesamowitą przygodą – zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodzin i znajomych, gdyż to między innymi od ich głosów zależy powodzenie drużyny. Rodziny, znajomi oraz uczniowie, którzy nie borą bezpośrednio udziału w konkursie mają możliwość wzięcia udziału w elektronicznym quizie z nagrodami. Tematyka konkursu została wybrana tak, aby realizowała treści zawarte w podstawie programowej, dzięki czemu będzie stanowiła doskonałe uzupełnienie Państwa pracy. Konkurs składa się z dwóch etapów – wojewódzkiego i krajowego. W każdym z etapów przewidziano atrakcyjne nagrody zarówno dla drużyn konkursowych, opiekuna grupy, jaki szkoły (szczegóły w załączonym regulaminie). Nagrodą główną dla szkoły jest mikroskop z kamerą i wejściem USB, dla drużyny konkursowej – dwudniowa wycieczka do wybranego parku narodowego oraz odtwarzacze mp 4 dla uczniów i przenośny dysk dużej pojemności dla nauczyciela.
Konkurs rozpoczyna się we wrześniu, jednak zachęcamy Państwa do zgłaszania udziału w projekcie już teraz, gdyż ze względów organizacyjnych liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, a o przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Patrycja Romanowska

formularz_zgloszeniowy_do_kokursu_bateria_pomyslow.doc250 KB