Zielona Ściana w Szczecinie

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Budujemy w Szczecinie Zieloną Ścianę!

Oczyszczaniu powietrza w mieście sprzyjają nie tylko drzewa i krzewy, ale mniej popularne pnącza! Dorosła roślina może dać dokładnie tyle samo tlenu (i pochłonąć tyle dwutlenku węgla) co kilkudziecięcioletnie drzewo! Dodatkową zaletą pnączy jest fakt, że zajmują niewiele miejsca, co szczególnie cenne jest w centrach miast, i mogą stanowić wspaniałą żywą ozdobę i dekorację. Warto sprawić, żeby roślin pnących było jak najwięcej.

I my właśnie taki krok podejmiemy! Zapraszamy wszystkich chętnych na piknik ekologiczny, który odbędzie się 5 września o godzinie 11:00 pod Kwiaciarnią Zielona Moda w Szczecinie (Róg ul. Jagiellońskiej i Śląskiej), gdzie wspólnie z nami będzie można posadzić kilka roślin pnących i stworzyć Zieloną Ścianę, która później zdobić będzie kilka miejsc naszego miasta. Tak, tak, ściana będzię wądrować po mieście, zanim zadomowi się na stałe w jednym miejscu i będzie piąć się do góry ;)

W trakcie pikniku będzie można też porozmawiać ze specjalistami, jakie pnącza można zastosować u siebie - na balkonach, na działkach czy w ogródkach i dowiedzieć się, jakie inne rośliny sprzyjają oczyszczaniu powietrza.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

Zadanie realizowane w ramach programu Społecznik2019, dofinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego
#pomorzezachodnie
#społecznik #szczecin #eventszczecin #festynszczecin #imprezaszczecin #zielonamoda
#KARRSA
#spolecznik #ProgramSpołecznik