„Żyj z przyrodą w zgodzie" – XII edycja 2013/14” dla przedszkoli woj. zachodniopomorskiego

dscf37s.jpg

Na tegotoczną edycję konkursu wpłynęło 10 sprawozdań z działalności ekologicznej kół LOP z terenu województwa zachodniopomorskiego. Komisja konkursowa brała uwagę następujące kryteria:
• Atrakcyjność metod i form pracy z dziećmi i środowiskiem – w tym punkcie brane były pod uwagę ilość konkursów i imprez przyrodniczych w których brali udział/startowali uczniowie oraz tych organizowanych na terenie placówki.
• Zaangażowanie bliższego i dalszego środowiska w inicjatywy i przedsięwzięcia placówki, w tym współpraca z rodzicami; promocja placówki w mediach; dokształcanie nauczycieli.
• Forma prezentacji sprawozdania.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 28 listopada w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Zielona Klasa LOP”.  Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pani Beaty Niemyjskiej wyróżniła następujące placówki:
I miejsce zdobyło Przedszkole Publiczne Nr 3 „Pentliczek” w Szczecinie     Nauczycielki: Pani Renata Wiśniewska, Pani Małgorzata Szpakowska
Przyznano dwa drugie miejsca:
II miejsce - Przedszkole Publiczne nr 73 w Szczecinie, Nauczycielki: Pani Grażyna Krawczyk, Pani Jolanta Borek
II miejsce - Przedszkole Miejskie Nr 3 w Świnoujściu, Nauczycielki: Panie: Beata Bereza, Katarzyna Hamadyk, Wioletta Lipa
Dwa równorzędne III miejsca zdobyły:
III miejsce Przedszkole Publiczne nr 72 w Szczecinie, Nauczycielki: Pani Agnieszka Bis-Wilczyńska, Pani Edyta Wojtysiak
III miejsce Przedszkole Publicznego nr 58 w Szczecinie, Nauczycielki: Pani Monika Kizyma, Aneta Woluntarska
Komisja przyznała wyróżnienie za debiut dla: Punktu Przedszkolnego przy PSP w Bezrzeczu, Nauczyciel: Urzula Lipska
Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu i życzymy wspaniałych pomysłów i dalszej pasji w twórczej pracy związanej z wdrażaniem edukacji ekologicznej w przedszkolach.