Kolonie

LETNIE KOLONIE  „Wakacyjne Warsztaty Odkrywców Natury”

Oferta wypoczynku w Kościelisku (Tatry)
Lato 2022 r.

Termin turnusu: 07.07. – 20.07.2022 r.

Do udziału w letnich koloniach zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Koszt skierowania wynosi 1.950 zł, dla członków LOP 100 zł zniżki. Koszt obejmuje całość, czyli: dojazd (tam i z powrotem), pobyt (wyżywienie i noclegi), program i jego realizację podczas trwania turnusu oraz ubezpieczenie NWW. Organizowane przez nas kolonie to głównie aktywny wypoczynek, ale jest w nich także czas na zdobywanie praktycznej wiedzy i nawyków proekologicznych. Wpływa na to bardzo atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo region polskich Tatr i Tatrzański Park Narodowy – jedyny w Polsce o charakterze alpejskim.

KOŚCIELISKO – miejscowość wypoczynkowa z widokiem na panoramę Tatr, położona tuż obok Zakopanego. Dom Wypoczynkowy „HARNAŚ II” [ul. St. Nędzy Kubińca 105a i b, Kościelisko] położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie najbardziej malowniczych dolin Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na miejscu w ośrodku jest stołówka oraz świetlice zapewniające ciekawą organizację czasu wolnego. Dodatkowe informacje: http://www.zakopane-harnas.pl

Podczas licznych wycieczek uczestnicy poznają kulturę i folklor regionu, walory przyrodnicze oraz inne atrakcje związane z kolonijną rekreacją. Koloniści zobaczą wiele ciekawych miejsc m. in. wspaniałe górskie panoramy podczas wjazdu kolejką na Butorowy Wierch oraz zdobywania Gubałówki, najpiękniejsze Tatrzańskie doliny rzeczne jak Dolina Chochołowska i Kościeliska, Morskie Oko, zagadkowe zakątki podczas eksploatacji Jaskini Mroźnej i dary Ziemi podczas wypoczynku na Kąpielisku Geotermalnym Polana Szymoszkowa (dodatkowy koszt 20 zł).

W trakcie pobytu zapewniamy dwie całodniowe wycieczki, na przykład autokarową do Czorsztyna i Pienińskiego Parku Narodowego (zwiedzanie Wąwozu Homole, Zamki w Niedzicy i Czorsztynie, Zapora na Dunajcu) oraz do Zakopanego (Krupówki, Krzywa Chata, Muzeum Tatrzańskie, Wielka i Mała Krokiew).

W czasie trwania turnusu będą odbywały się liczne gry, turnieje, rozgrywki oraz zajęcia sportowe, artystyczne i warsztatowe związane z różnorodną tematyką, a także rozmaitych konkursów. Dla najlepszych nagrody książkowe i rzeczowe. Ponadto nie zabraknie takich atrakcji jak dyskoteki, ognisko z pieczoną kiełbaską i innych imprez kolonijnych według pomysłów uczestników. Możliwa zmiana w programie w zależności od warunków pogodowych i innych czynników.

Zakwaterowanie w pokojach 3, 4 i 5 osobowych.
Zapewniamy całodobową opiekę wychowawczą i medyczną.

Należność za skierowanie płatna na konto BGŻ BNP PARIBAS S.A. Szczecin:

77 2030 0045 1110 0000 0054 8030
Możliwość rozłożenia płatności na kilka rat

Ilość miejsc ograniczona!

KOLONIE NADZOROWANE I WSPIERANE PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY W SZCZECINIE