Kolonie

LETNIE KOLONIE  „Wakacyjna Przygoda w Karkonoskim Lesie”

Wypoczynek w Szklarskiej Porębie
Lato 2024 r.

Termin turnusu: 11.07 –22.07.2024 r.

Do udziału w „Wakacyjnej Przygodzie w Karkonoskich Lasie”
zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych
Koszt skierowania wynosi 2.500,00 zł, dla członków LOP 100 zł zniżki.

Koszt obejmuje całość, czyli: dojazd (tam i z powrotem), pobyt (wyżywienie i noclegi), program i jego realizację podczas trwania turnusu.

Organizowane przez nas kolonie to głównie aktywny wypoczynek, ale jest w nich także czas na zdobywanie praktycznej wiedzy i nawyków proekologicznych.

 

SZKLARSKA PORĘBA – znana miejscowość o alpejskim klimacie położona na stokach Gór Izerskich i Karkonoszy. Miasto ducha gór, wspaniałych minerałów i wodospadów, pełne atrakcji dla dzieci i młodzieży o każdej porze roku.

Zakwaterowanie w Kompleksie Królowej Karkonoszy Ośrodek Wypoczynkowy „HALNY” (58-580 Szklarska Poręba ul. Partyzantów 15 tel. 600886172) usytuowanym na uboczu centrum miasta, a jednocześnie blisko natury i szlaków turystycznych. W ośrodku świetlica z TV, tenisem stołowym, piłkarzykami i kącik wypoczynkowo-rekreacyjnym oraz miejsca na grill i ognisko, niedaleko Ośrodka boiska Orlik.

Podczas licznych wycieczek pieszych i autokarowych uczestnicy poznają kulturę i folklor regionu, jego walory przyrodnicze oraz inne atrakcje związane z kolonijną rekreacją. Zobaczą wiele ciekawych miejsc m. in. wspaniałe górskie panoramy i wodospady Kamieńczyka i Szklarki, odwiedzą muzeum minerałów i hutę szkła oraz parki rozrywki – Park Ducha Gór oraz Dinopark i Park Rozrywki Espalanda.

W trakcie pobytu zapewniamy dwie całodniowe wycieczki autokarowe, na przykład do:

Jeleniej Góry – zwiedzanie rynku i ratusza, Muzeum Przyrodniczego, w trakcie również Cieplice – Park Zdrojowy oraz Zamek Chojnik

Karpacza – w trakcie uczestnicy zobaczą Świątynię Wang), Miejsce Anomalii Grawitacyjnej oraz zdobędą Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy (1602 m n.p.m.).

Zakwaterowanie w pokojach 3, 4 i 5 osobowych, komfortowo wyposażonych w telewizor
i łazienkę. Zapewniamy całodobową opiekę wychowawczą i medyczną oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

W czasie trwania turnusu będą odbywały się liczne gry, turnieje, rozgrywki, oraz zajęcia sportowe, artystyczne i warsztatowe związane z ochroną przyrody i ekologią, a także różnorodne konkursy. Dla najlepszych nagrody książkowe i rzeczowe. Ponadto nie zabraknie takich atrakcji jak dyskoteki, ognisko
z pieczoną kiełbaską i innych imprez kolonijnych według pomysłów uczestników.